Arama

İZMO İzmirli Minikleri Deprem Konusunda Bilgilendirecek

İzmir’in sembolü olan saat kulesinin İZMO ismiyle illüstre edildiği kitapta, çocukların deprem deneyimlerini sağlıklı yönetmesi için erken bilinç ve farkındalık geliştirmesi hedefleniyor.

22/02/2024 11:51 | Son Güncelleme : 12/07/2024 20:03 | Kerem Divarcı


İZMO İzmirli Minikleri Deprem Konusunda Bilgilendirecek

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik çok yönlü bütünleştirici etkinliklerin bulunduğu kitapta, İZMO isimli kahraman üzerinden miniklere erken yaşta deprem eğitimi verilecek.

Konuyla ilgili İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ali Fuat Başgil Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Çukur, eğitim yöneticileri ve kitabın yazar ekibi katıldı.İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan ‘İZMO Deprem Eğitimi Alıyor’ kitabıyla çocukların doğal afetlere karşı hazırlıklı olmaları amaçlanıyor.

‘Çocuk Odaklı Eğitim İçerikliKitap’

Öğrencilerindoğal afetler konusunda bilinçlenmesi ve farkındalık sahibi olabilmesi için çalışma yaptıklarını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, “Deprem gerçeği ile yaşamak sadece bizi değil çocuklarımızı da yakından ilgilendiren bir konu. Biz de çocuk odaklı eğitim içerikli; depremin oluşumunu, deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında ne tür önlemler alınması gerektiğini anlatan bir kitap hazırlığı içerisindeyiz. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüolarak, İZMO karakteriyle çocuklarımızı depremin olumsuz etkilerinden korumak için uzmanlar eşliğinde özel olarak hazırladığımız kitapla ve yazar ekibinin çabalarıyla afete hazır bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.Kitabın yazımı öncesinde “İzmo Deprem Eğitimi Alıyor” adlı çocuk kitabının yazar ekibine deprem farkındalığı eğitimi verildiğini ifade eden Yahşi, öğrencilerin deprem deneyimlerini sağlıklı yönetebilmesi, erken bilinç ve farkındalık geliştirebilmesinin önemine değindi.

‘Yazar Ekibine Deprem Farkındalık Eğitimi’

Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Çukur tarafından kitabın yazar ekibine yönelikdeprem farkındalığı eğitimigerçekleştirildi.Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan deprem eğitimi kitabı, İZMO isimli kahraman üzerinden doğal afet sürecinde çocuklara fiziksel ve duygusal sağlıklarını nasıl koruyacaklarını öğretmeyi amaçlıyor.

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Görgülü şirket bir adım önde

Görgülü şirket bir adım önde

Yaşar Üniversitesinde görgü kuralları ve protokol dersi veren Öğretim Görevlisi Dr. Uğur Oral, kurum kültürünü belirleyen değerlerin odağına görgü kurallarını yerleştiren şirketlerin başarılarını ve rekabet güçlerini artırdığını söyledi.

6 ay önce
TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında İzmir’e 12 Madalya

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında İzmir’e 12 Madalya

İzmir Fen Lisesi Bilim Olimpiyatları takımı, TÜBİTAK 31. Bilim Olimpiyatları Kış Okulundan toplam 12 madalya ile döndü.

4 ay önce
TÜRK BÖBREK VAKFI’NDAN TIP ÖĞRENCİLERİNE BURS  DESTEĞİ DAVETİ!

TÜRK BÖBREK VAKFI’NDAN TIP ÖĞRENCİLERİNE BURS DESTEĞİ DAVETİ!

Türk Böbrek Vakfı, tıp eğitimi gören öğrencilerin burs fonuna destek sağlamak üzere Ortaköy – Ruby’de bir davet verdi.

4 ay önce