Arama

KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL Öğrencilerine Altın Madalya

Ülkemizde ilk defa düzenlenen Uluslararası FİSO Bilim Olimpiyatları’na katılan KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL öğrencileri, fizik, biyoloji ve matematik olimpiyatlarında üstün başarı göstererek uluslararası arenada ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

24/02/2024 06:56 | Son Güncelleme : 12/07/2024 19:45 | Kerem Divarcı


KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL Öğrencilerine Altın Madalya

13 Ocak 2024 tarihinde İzmir Balçova TAKEV Okullarında düzenlenen yarışmada KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL öğrencileri, fizik branşında iki altın ve bir gümüş madalya, biyoloji branşında bir bronz ve bir gümüş madalya kazandılar. Yine aynı yarışmada matematik branşında Toprak Büke bir üst tura atlayarak 22-26 Haziran 2024 tarihleri arasında Dubai’de yapılacak olan Global Round’a (Şampiyonların Olimpiyatları) katılım hakkı elde etti. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’de bir mesaj yayımlayarak öğrencileri tebrik etti.

Ardıç: “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz”

KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL Okul Müdürü Nuray Ardıç, bilim olimpiyatlarına katılarak fizik branşında altın madalya kazanan Efe Baş ve Eray Zor ile gümüş madalya kazanan Ahmet Kardaş’ı ve biyoloji branşında bronz madalya kazanan Cihan Enes Demir ile gümüş madalya kazanan Cengizhan Ünver’i, matematik branşında Dubai kotası kazanan Toprak Büke ile gurur duyduklarını söyledi. Bu tarz yarışma ve etkinliklerin öğrencilere ayrı bir motivasyon sağladığını anlatan Ardıç, “Önümüzdeki süreçte de bu tarz yarışma ve projelere katılmayı sürdüreceğiz. KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL öğrencilerinin daha çok başarı ve madalya getireceğine inancımız tam” diye konuştu.

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Görgülü şirket bir adım önde

Görgülü şirket bir adım önde

Yaşar Üniversitesinde görgü kuralları ve protokol dersi veren Öğretim Görevlisi Dr. Uğur Oral, kurum kültürünü belirleyen değerlerin odağına görgü kurallarını yerleştiren şirketlerin başarılarını ve rekabet güçlerini artırdığını söyledi.

6 ay önce
TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında İzmir’e 12 Madalya

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında İzmir’e 12 Madalya

İzmir Fen Lisesi Bilim Olimpiyatları takımı, TÜBİTAK 31. Bilim Olimpiyatları Kış Okulundan toplam 12 madalya ile döndü.

4 ay önce
TÜRK BÖBREK VAKFI’NDAN TIP ÖĞRENCİLERİNE BURS  DESTEĞİ DAVETİ!

TÜRK BÖBREK VAKFI’NDAN TIP ÖĞRENCİLERİNE BURS DESTEĞİ DAVETİ!

Türk Böbrek Vakfı, tıp eğitimi gören öğrencilerin burs fonuna destek sağlamak üzere Ortaköy – Ruby’de bir davet verdi.

4 ay önce