Arama

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR BİLİM VE DOĞA KÖY ENSTİTÜSÜ BURSA’DA AÇILACAK

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Bursa'da inşası tamamlanmak üzere olan Lösemili Çocuklar Bilim ve Doğa Köy Enstitüsü'nü kamuoyuna tanıttı.

12/06/2024 10:27 | Son Güncelleme : 12/07/2024 21:08 | Kerem Divarcı


LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR BİLİM VE DOĞA KÖY ENSTİTÜSÜ   BURSA’DA AÇILACAK

Bu proje, dünya çapında ilk olma özelliğini taşıyor ve lösemili çocuklar ile ailelerine yönelik benzersiz bir eğitim ve rehabilitasyon merkezi olmayı hedefliyor. Enstitü’nün Eylül ayında açılması bekleniyor.

 

 

LÖSEV’in yıllardır süren çalışmaları ve bağışçıların destekleri ile hayata geçirilen bu enstitü, modern ve kapsamlı donanımlarıyla dikkat çekiyor. Sanat atölyeleri, kütüphane, bilim yuvaları ve oyun odaları gibi çeşitli eğitim ve etkinlik alanlarının yanı sıra anne üretim mutfağı ve uğraş atölyesi de bulunuyor. Ayrıca, amfi tiyatro, spor merkezi, biyoenerji merkezleri ve bisiklet ile paten yolu da enstitünün sunduğu imkanlar arasında yer alıyor. 

 

Dikkat çeken bir diğer özellik ise, çocukların astronomiye olan ilgisini artırmak amacıyla oluşturulan uzay alanı. Bu alan, çocukların hayal gücünü genişletmek ve bilimsel meraklarını tetiklemek amacıyla özel olarak tasarlandı.

 

Dr. Ezer: “dünya çapında bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz.”

 

LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog&Onkolog Dr. Üstün Ezer, yaptığı açıklamada, "Lösemili çocuklarımıza ve ailelerine umut olmak için çıktığımız bu yolda, dünya çapında bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bu enstitü, sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde bir örnek teşkil edecek ve lösemili çocukların hayat kalitesini artırmak için önemli bir adım olacak, bunca senelik tecrübemde şunu gördüm; lösemide kullanılan ilaçlar, tedaviler yalnızca hastalığın yüzde ellisini iyileştiriyor diğer yüzde elli  ise temiz bir ortam, moral ile iyileşiyor. Herkes köy endüstrilerinin bu ülkenin başarı yolunda attığı adımlarda en önemli yere sahip olduğunu söylüyor. O köy endüstrileri ile ilerleseydik Türkiye şu an dünyanın lideri olurdu. Köy endüstrilerini kapatma fikri hiçbir vatanseverin alabileceği bir karar değil.” diye konuştu. 

 

Bu yeni enstitü, sadece lösemili çocuklara değil, aynı zamanda ailelerine de çeşitli destekler sunarak, onların yaşamlarını kolaylaştırmayı ve güçlendirmeyi hedefliyor. Enstitü, lösemili çocukların sosyal, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemek amacıyla tasarlanmış çok yönlü bir yapı olarak öne çıkıyor. LÖSEV, lösemili çocuklar için daha iyi bir gelecek yaratma hedefiyle çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kış hastalıkları, geçmeyen öksürük... Baş etmek için bu yöntemi deneyin!

Kış hastalıkları, geçmeyen öksürük... Baş etmek için bu yöntemi deneyin!

Mevsim değişikliği ile birlikte artış yaşanan hastalıkların başında öksürük geliyor. Her yaş grubunda sıkça görülen inatçı öksürüğün çaresi mümkün. İşte o yöntemler...

7 ay önce
Filipinler'de hükümet ile Komünist parti, yıllardır süren çatışmaları bitirdi

Filipinler'de hükümet ile Komünist parti, yıllardır süren çatışmaları bitirdi

Filipinler'de hükümet ve Filipinler Komünist Partisi, yıllardır süren çatışmaları sona erdirmek için görüşmelere yeniden başlamayı kabul etti.

7 ay önce
Piroliz yağı nedir, ne işe yarar? Piroliz yağı kullanım alanları

Piroliz yağı nedir, ne işe yarar? Piroliz yağı kullanım alanları

İzmir'de piroliz yağı üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Vatandaşlar "piroliz yağı nedir" başlığı ile ilgili araştırmalara başladı. Peki, piroliz yağı nedir ve ne işe yarar? İşte proliz yağı kullanım alanları...

7 ay önce