Arama

Xiaomi TIME Dergisi Tarafından Yılın En Etkili Şirketlerinden Biri Olarak Gösterildi

Ürünleriyle küreselde yarattığı etki ve başarıyla Xiaomi, dünyanın en prestijli dergilerinden olan TIME tarafından 2024 yılının en etkili şirketlerinden biri olarak gösterildi.

07/06/2024 12:27 | Son Güncelleme : 12/07/2024 19:37 | Kerem Divarcı


Xiaomi TIME Dergisi Tarafından Yılın En Etkili Şirketlerinden Biri Olarak Gösterildi

Küresel teknoloji devi Xiaomi'nin başarısı, dünyanın en prestijli dergileri arasında yer alan TIME'ın "En Etkili 100 Şirket" listesine girdi. TIME, iş dünyasına yön verenlerden oluşan bu listede Xiaomi’nin ilk akıllı elektrikli aracı olan Xiaomi SU7 Serisini Mart 2024’te Çin’de başarılı bir şekilde piyasaya sunmasına dikkat çekiyor. Aynı zamanda şirketin, kullanıcıları, otomobilleri ve evleri süper akıllı, insan odaklı bir ekosisteme entegre etme misyonunun altını çiziyor. Piyasaya çıktığı ilk ayda sipariş ve teslimat hacmi açısından rekor kırarak birçok ilke imza atan Xiaomi SU7'nin piyasaya sunulmasıyla birlikte, Xiaomi'nin “İnsan x Otomobil x Ev” ekosistemi ve akıllı cihazları eşsiz bir şekilde birbirine bağlanıyor.

 

Dünyanın en büyük beş otomobil üreticisinden biri ve yenilikçi teknolojilerde lider olmayı hedefliyor

Xiaomi, temel teknolojilere sürdürülebilir yatırımlar yapmaya ve insanlığa fayda sağlayacak teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, 2022 ile 2026 yılları arasındaki beş yıl boyunca AR-GE alanına 100 milyar RMB'den fazla yatırım yapmayı hedefliyor. Xiaomi, 15 ile 20 yıllık bir çalışma sonucunda, dünyadaki ilk beş otomobil üreticisinden biri olmanın yanı sıra, gelişen küresel son teknolojiler alanında da lider olmayı amaçlıyor.

 

Marka sözcüsü, "Xiaomi olarak 2024 TIME'ın 'En Etkili 100 Şirket' listesinde yer almaktan büyük onur duyuyoruz. Yenilikçi teknolojilerle dünya genelinde herkesin daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamak için çalışıyoruz. Kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran ürünler üretmeye devam ederek bu ödüle layık olmak adına her gün daha yenilikçi çözümler üretiyoruz" ifadeleriyle gururunu dile getirdi. 

 

TIME, listeyi oluştururken sektörler genelinde adaylar belirleyerek küresel katılımcı ve muhabir ağının yanı sıra dışarıdan uzmanların görüşlerine başvuruyor. Daha sonra dergi editörleri her bir şirketi etki, yenilik, azim ve başarı gibi temel faktörlere göre değerlendiriyor. Bu değerlendirmelerin ardından gelecekte önemli bir rol oynayacağına inanılan 100 şirketten oluşan bir grup ortaya çıkıyor. 

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

iOS 17.1.2 güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı belli oldu

iOS 17.1.2 güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı belli oldu

Apple, iPhone'lardaki çeşitli sorunları gidermek için iOS 17.1.2 güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor.

7 ay önce
Çin, 2 yıl içinde insansı robotların seri üretimine başlıyor: Dünya nasıl etkilenecek?

Çin, 2 yıl içinde insansı robotların seri üretimine başlıyor: Dünya nasıl etkilenecek?

Çin iki yıl içinde insansı robotları seri üretmeyi planlıyor. Peki uzmanlar, teknolojinin 2035 yılına kadar dünyayı nasıl değiştireceğini düşünüyor?

7 ay önce
Sosyal medya devi Meta hakkında şok dava! Çocuk istismarı yapılıyor...

Sosyal medya devi Meta hakkında şok dava! Çocuk istismarı yapılıyor...

ABD 'de soysal Medya devi Meta'ya dava açıldı. Davada Meta platformlarında bulunan içeriklerin, çocuk istismarı ve çocukların psikolojik sağlıklarına zarar verdiği iddia edildi.

7 ay önce